Główna idea warsztatów, to ocalić kawałki tkanin roletowych, skazane na niebyt i uszyć z nich zeszyty do dalszej kreatywnej zabawy. Taki własnoręcznie stworzony, uszyty na maszynie zeszyt to radość dla każdego, niezależnie od wieku.Tkaniny roletowe są lekko impregnowane, dzięki czemu świetnie się na nich rysuje i maluje. Jeśli zeszyjemy ze sobą 8 – 10 arkuszy, otrzymamy swój własny szkicownik, blok rysunkowy, zeszycik do swoich malarskich wprawek.

Warsztaty dla grupy 8-12 dzieci, młodzieży lub dorosłych. Czas trwania 2 godziny. Można stworzyć w tym czasie tyle zeszytów, ile się chce i zdąży. Koszt warsztatów: 50 zł od osoby. Zapewniam materiały, 8 bezpiecznych maszyn do szycia, bardzo łatwych w obsłudze, i oczywiście dużo świetnej twórczej zabawy!

Tkanina ta ma swoją fakturę, więc farba ciekawiej się na niej rozprowadza niż na zwykłej kartce. Można tak skomponować kartki w swoim zeszycie, że będą się różnić odcieniem i fakturą, co da ciekawy efekt podczas pracy. Jak już się zacznie, to wciąga i chce się jeszcze i jeszcze. 🙂 Ja najbardziej lubię rysować i malować na wygniecionej tkaninie roletowej. Taka wygnieciona i rozprostowana dłonią powierzchnia kartki ma świetną strukturę. podczas warsztatów każdy może tworzyć swój zeszyt według własnego pomysłu lub zainspirować się moimi. Dobieramy kolorową tkaninę roletową na okładkę, możemy doszyć do niej uszy, które będą służyć jako zakładka. Można ozdobić okładkę zeszytu wyszywankami tworzonymi na maszynie. I ta wersja skradła serca dzieciaków, bo każdy lubi popróbować różnych ściegów maszynowych i powyszywać nimi dzikie koła.

Można też przyszyć kieszonki do swojego zeszytu na mniejsze własnoręcznie uszyte notesiki. To jest świetna zabawa, proste szycie na maszynie, ale warsztaty są skierowane do osób w każdym wieku. Każdy może zrobić zeszyt dla siebie, albo dla kogoś. Ale zwykle na jednym zeszycie się nie kończy. Najmłodsze dzieci szyjące zeszyciki miały 4 latka, a szycie dla nich to była niesamowita frajda. Warsztaty prowadziłam w przedszkolu i małych notesików wtedy powstało mnóstwo. Niesamowicie wyglądały ułożone obok siebie na podłodze.

Dodaj komentarz