Warsztaty skierowane dla grupy 8-12 osób. Idealne dla dzieci jak i dla młodzieży lub dorosłych. Dla komfortu pracy, najlepiej, gdy grupy są jednorodne wiekowo, ponieważ dzieci inaczej wchodzą w sam proces tworzenia, są w nim bardziej dynamiczne, a dorośli często potrzebują większego wyciszenia, zagłębienia się w swoje emocje. Nie wykluczam jednak grup mieszanych, jeśli jest to z założenia wybór wspólnej pracy np rodziców z dziećmi.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny. Koszt udziału w warsztatach: 80zł/od osoby. W cenie są wszystkie materiały potrzebne do stworzenia mandali. Jeśli uczestnik warsztatów zapragnie stworzyć więcej niż jedną mandalę, proszę o wcześniejszą informację i dopłatę 40zł za każdą dodatkową sztukę. Gwarantuję wspaniałą zabawę, kreację i może odrobinę refleksji.

 Pierwsze mandale stworzyłam dla siebie, inspirując się tradycyjną japońską techniką barwienia tkanin. Cały czas w tym twórczym procesie towarzyszył mi rodzaj medytacji, skupienie na konkretnej myśli, zagadnieniu ważnym dla mnie. Mandale zachwycają, bo mają w sobie moc.

Stworzyłam te warsztaty, myśląc o tym, że są idealne dla dzieci i dla dorosłych, bo każdy, bez względu na wiek może na chwilę się zatrzymać, pomyśleć o tym, co ważne, schwycić tę chwilę i zapisać ją w kolorach. Każdą tworzy swoją mandalę z intencją, by później, patrząc na nią, móc wrócić do tej myśli, by kolory i wzory  były odzwierciedleniem konkretnych emocji. Mandale są niczym lustro, pomagają  dostrzec to, czego normalnie nie widzimy.  Bardzo cenię sobie czas ich tworzenia, kiedy jestem tylko ja i tkanina, ja i kolory, ja i moje myśli. Piękna jest też ta spora doza przypadku, bo efekt nie jest w 100% do przewidzenia. Zawsze zaskakuje, jest niesamowitą niespodzianką, pokazuje tę naszą część, która jest ukryta.

Mandala ma około 70-80 cm średnicy, ten rozmiar jest idealny, pozwala łatwo wejść w proces również dzieciom i tworzyć piękne okrągłe obrazy do podziwiania, refleksji i medytacji. Sam proces to praca z intencją, można zrobić mandalę radości, spokoju, inspiracji czy zdrowia, a poprzez związywanie tkaniny, decyzje o kolorach, aż po farbowanie, napełniamy ją właśnie naszą wartością. A efekty zaskakują i zachwycają. W ten sposób, podczas warsztatów można również stworzyć kilka mandal, które razem utworzą piękną kompozycję na ścianie.

Warto się zatrzymać, zajrzeć w siebie i stworzyć coś pięknego. SWOJĄ MANDALĘ. A potem zabrać ją do domu i patrzeć codziennie na jej cudne kolory.

Dodaj komentarz