teatr

Teatr to dla mnie przede wszystkim przestrzeń do eksperymentów. Dlatego nigdy mi się tu nie nudzi. Ciągle szukam swojego miejsca w tym świecie.

Ponieważ myślę obrazami - to taki teatr próbuję tworzyć. Czasem zajmuję się scenografią i kostiumami, często jednak mam pomysł na całość i próbuję realizować swoje pomysły.

Swój pierwszy spektakl plenerowy zrealizowałam jeszcze będąc studentką - wtedy połknęłam bakcyla teatru i ... tak mi zostało. Działania w plenerze zawsze mnie pociągały - bo jest w nich moc. To teatr w którym z naszą ideą współgrają żywioły - to teatr ziemi, powierza, wody i ognia. To możliwość ożywienia na oczach widzów kilkumetrowej postaci, która zaczyna tańczyć, to przejażdżka świetlistego rumaka, to oko opatrzności zaklęte w ogromnej kuli... to oprócz tych postaci ze spektaklu "Ab ovo" - wciąż nowe i nowe pomysły do zrealizowania.

Chętnie realizuję też działania plenerowe o mniejszym zakresie - różnego typu akcje happeningowe, jak np moje "13 Księżyców", które miały już możliwość kilka razy przetoczyć się przez ulice Poznania, a także Suchego Lasu oraz przez różne tereny zielone :)

Od pewnego czasu współpracuję ze Studio Teatralnym "Próby", działającym przy CK Zamek w Poznaniu - zrealizowałam tam wiele pomysłów na scenografię i kostiumy do spektakli teatralnych. Realizuję również swoje autorskie spektakle - pierwszy to "Długi obiad świąteczny" T. Wildera - w nietypowy sposób traktujący zagadnienie przemijania.

Sporo też eksperymentuję przy wciąż powstającym spektaklu "Metamorfozy", który odbywa się w świetle UV.

Nie mogę zapomnieć o teatrze dziecięcym i młodzieżowym, który jest dla mnie bardzo istotny - policzyłam, że w ciągu kilku ostatnich lat oprawiłam w myśl plastyczną, scenografię i kostiumy ponad 120 spektakli dziecięcych - głownie za sprawą mojego udziału w projekcie "Teatr w każdej wiosce", a także w projekcie dla gimnazjalistów "13/16", oraz dzięki bezpośredniej współpracy ze szkolnymi grupami teatralnymi, które poprosiły mnie o pomoc :)

Moją współpracę z teatrem dziecięcym i młodzieżowym opieram w znacznej mierze na warsztatach, by młodzi adepci teatru poczuli, że potrafią sami coś stworzyć i że w teatrze najważniejsza jest idea.

Jeśli patrząc na moje realizacje masz odczucie, że moja plastyka może wzmocnić siłę przekazu, uporządkować Twój spektakl, a kostium czy rekwizyt da aktorowi więcej możliwości wyrazu, jeżeli twórcze warsztaty dodadzą mocy przedsięwzięciu i pozwolą zrealizować marzenia - proszę o kontakt - bardzo lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, a pomysłów mi nie brak!

Click me