warsztaty KREACJA – szycie i moda

Pod koniec września w pracowni u agoo w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 38/3 rusza kreacja – szycie i moda - warsztaty z zakresu mody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Co Wy na to, by poznać podstawy projektowania i szycia, usiąść za świetną maszyną i uszyć coś dla siebie, zaprojektować dodatki, stworzyć swój haft? Lubicie przeróbki, przetwarzanie, a może chcecie poszaleć i stworzyć modę z nietypowych materiałów? - zdarzy się to wszystko i jeszcze więcej! 

To warsztaty dla dzieci, młodzieży, ale także pomyślane dla dzieci z rodzicami, bo czas spędzony kreatywnie przy maszynie do szycia, wspólne wymyślanie i realizacja projektów, to sposób na leniwą niedzielę, to twórcze spotkanie i wzajemna, radosna inspiracja.

Można będzie poznać ciekawe i łatwe sposoby własnoręcznego wykonania strojów i biżuterii z różnorodnych materiałów, oddać się szaleństwu przeróbek i stworzyć ze starego coś nowego. Czekają Was też nietypowe zadania jak tworzenie z tkanin struktury własnego pomysłu - przestrzennych form o różnej fakturze celem wykorzystania ich w kreacjach.

Moda to sztuka, ale też świetna zabawa, żonglowanie konwencjami, środkami wyrazu, lekkość i zmienność. Dlatego będziemy przeprowadzać eksperymenty z różnymi nietypowymi materiałami: w ruch pójdzie tkanina, folia, pianka, sznurki, taśmy. Czeka Was zabawa formą - tworzenie spektakularnych strojów z użyciem stelaży. Będziemy na własne potrzeby tworzyć projekty za pomocą różnych technik: takich jak szkicowanie, malowanie, kolaż. 

Czy nie jest wspaniale uszyć coś dla siebie według własnego pomysłu?? Nasze warsztaty poprzez kreatywne zabawy wciągną uczestników w świat mody i pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę i stworzyć swoje własne dzieła sztuki krawieckiej i nie tylko. Nasze manekiny już czekają, maszyny warsztatowe cicho mruczą, a nici plączą się nerwowo, bo gdzieś tuż tuż słychać szczęk nożyc.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do agoo na rekonesans 21 września od godziny 11:00 do 14:00 - drzwi naszej pracowni przy ul. Jackowskiego 38/3 będą szeroko otwarte :)

Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy pod numerem 606 644 084.

Click me